A jaké TRIČKO nosíš ty?

A jaké TRIČKO nosíš ty?

Ačkoliv je oblékání běžnou součástí naší každodennosti, věnujeme jeho vzniku a likvidaci malou pozornost!  I proto vznikl edukační program pro školy, v němž toto téma otevíráme stejně jako pomyslná tabu našich šatníků… Děkujeme moc všem pedagogům a dětem, kteří s námi v rámci Projektového dne v tomto roce prožili PŘÍBĚH JEDNOHO TRIČKA.

Naše lektorky s dětmi strávily 68 hodin, navštívily téměř 700 dětí ze základních a středních škol. To vše v rámci 17 projektových dnů. Tohle zní možná jako nudná statistika, ale lekce rozhodně nebyly jen o datech a statistikách. Součástí byly příběhy, emoce, týmová práce, zkušenosti a inspirace, protože to vše za naším oblečením také stojí. V autentickém podání dvou zkušených lektorek – Natálie a Petry.

Zpětná vazba pedagogů – účastníků projektového dne Příběh jednoho trička

  • Velmi zajímavý projekt, děti se zapojovaly, oceňuji, že jsme si udělali představu a donutili se zamyslet a propojit některé informace. Projekt odpovídá věkové skupině. Celý den byl koncipován tak, aby žáci udrželi pozornost a aktivně se zapojovali. Doporučení: budu ráda, když by se uskutečnily navazující akce.
  • Velmi pěkně připraveno, aktuální téma, které děti zajímá, oceňuji energii Natálie, je vidět, že s tímto tématem “žije”, velmi dobré byly i živé obrazy, že se děti mohly vcítit do jiných lidí a popřemýšlet (určitě to vyvolalo hluboké emoce). Věkové skupině odpovídá téma i náročnost, pro kluky možná méně zajímavé. Líbilo se mi střídání aktivit, vše na sebe navazovalo, bylo to svižné. Doporučení: nemám, moc děkuji.
  • Velice zajímavé téma, lektorky jsou profesionální a mají dané téma velmi dobře a poutavě zpracované. Pro věkovou skupinu je zcela adekvátní. Velmi dobře strukturovaný projektový den, dobrá časová dotace. Doporučení: velice se nám to líbilo, jen tak dál.
  • V úvodu byla stanovena pravidla – výborně. Velmi se mi líbí, že lektorky mluví ze své praxe adekvátnost věku – perfektní. Vše bylo uvedeno krátkým filmem o udržitelnosti, žáci hádají téma, líbilo se mi prostřídání skupin a aktivit.

Zpětná vazba dětí na projektový den Příběh jednoho trička

  • Oceňuji správný přístup k informacím od lektorů, bylo to i zábavnou formou a bylo to i velmi zajímavé, hodně si toho odnáším. Doporučuji, abyste nám dali více času na ty naše kreativní chvilky, ale jinak nic, bylo to skvělé, odnáším si spoustu nových informací, jak se např. chovat při nákupu oblečení, co omezit a na co si dávat pozor.
  • Oceňuji snahu, výborné podání, aktivity, prezentaci. Nedoporučuji nic, bylo to výborné, jen tak dál, odnáším si celé info, lepší nakupování, děkuji za páteček
  • Oceňuji pozitivitu a motivaci od lektorů, přípravu a zajímavě podané informace. Doporučuji klidně i nějaký swap nebo bazar zorganizovat u nás na škole. Odnáším si nové informace a chuť kupovat si slow fashion.
  • Super byla ochota lektorek, styl, kterým byla akce zpracována, prostředí. Doporučuji více času dětem o přestávkách. Odnáším si, že ne vždy je každý obchod takový, jak se nám prezentuje.
  • Oceňuji, že jsem se nemusel učit a přesahy, které byly dost zajímavé a já jako člověk jsem si nikdy neuvědomil, co za tím vším je. Doporučuji přidat na hlase. Odnáším si to, co mi lektorky řekly.
  • Oceňuji lidské a přátelské chování lektorů, hodně jsem se naučil a změnilo to mé chápání. Doporučuji ještě více aktivit a her, odnáším si spoustu nových informací. Děkuji

Děkujeme za důvěru a partnerskou podporu tohoto programu Moravskoslezskému kraji.