Když školy pomáhají v sadu…

Když školy pomáhají v sadu…

Na konci sadařské sezóny jsme do sadu pozvali opět školáky na pomoc s údržbou vegetace a také s výsadbou náhradních stromů. Dorazili šesťáci ze ZŠ Stěbořice a žáci 6.-10. třídy ZŠ pro tělesně postižené Dostojevského z Opavy!

Nadšeně pomohli s výsadbou stromů, pečující návod k láskyplnému sázení opět poskytla Lenka Dočkalová ze Sázíme stromy – a i když to člověk slyší už po několikáté, není na škodu si to jednou za čas poslechnout.

Kopaly se jámy, hloubily misky, zatloukaly kůly a každý výsledný projekt – obnovený strom – děti také vydatně zalily. Některé skupinky se také vrhly na bylinkové a květinové záhony a další potřebné práce. Na konci nechyběl oheň, buřty a nakonec ani dvojitá duha:-)

Děkujeme moc, nejen za pomoc, ale také za pravidelnou návštěvu. Pro děti je důležité sledovat proměnu krajiny v čase, když se sem opakovaně vracejí, pozorují a vyhodnocují. Děkujeme za nadšení také paním učitelkám (a panu učiteli!), obě skupiny došly hezky po svých – takže žádná cesta není tak daleká, aby se nedala ujít!

#diky#lucnisad#komunitnisad#uspavanisadu#konecsezony#sazimestromy