Příběh trička opět na stole…

Příběh trička opět na stole…

V obýváku to v roce 2017 začalo. Tady jsme první roky třídily dary na charitativní bazar a byly zahlceny množstvím mnohdy už nepoužitelného textilního odpadu. Kladly jsme si otázku, proč si neustále kupujeme nové věci, proč hromadíme, proč si nákupy oblečení “děláme radost”, ale pak nám leží ve skříni. A tak jsme se rozhodly ne úplně hledat odpovědi, což je dost složité, ale začít mluvit o našich šatnících, různých fázích a dopadech života trička, nadprodukci & nadspotřebě – aneb “co bylo dřív, slepice nebo vejce”?

Vznikl projekt PŘÍBĚH TRIČKA, platforma obsahující diskuze, workshopy, projekce filmů a také divadelní představení. A jak by ne, začít je potřeba u těch, kteří se otázkou módy intenzivně zabývají – teenagerů. A proto se na podzim zase chystáme do škol! Zamýšlet se nad příběhy triček, džín nebo značkových tenisek se studenty 8., 9. ročníků a středních škol. Cílem je osvojení pojmů souvisejících s cyklem oblečení a součástí budou interaktivní dílny. Věříme, že se podaří obsah podat takovou formou, že téma fast fashion, ač je samo o sobě dost frustrující, dokáže současné teenagery oslovit k zamyšlení nad změnou v nákupních vzorcích chování.

Díky těmto týmovým švadlenkám – Lenka Hartmannová, Natálie Bernard a Petra Bublíková – představíme PŘÍBĚH TRIČKA v novém kabátku. Děkujeme Breakfaststory, Výboru dobré vůle a České spořitelně za důvěru a podporu v našem konání.