Přispíváme k tomu, aby se udržitelnost stala jednou ze základních hodnot společnosti.


Kapradí vzniklo z radosti. Z nadšení se potkávat a někam společně směřovat. Inspirací nám vždy byly naše rodiny a děti a místo, v němž žijeme.

V roce 2014 jsme založili neziskovku Kapradí. V roce 2016 školu Labyrint. V roce 2019 komunitní sad

Jsme environmentální “nízkopráh”. Věříme, že lze i ve městě smýšlet a konat udržitelně. Každý krok se počítá. Každá ruka též…

Činnost spolku Kapradí je postavena na činnosti desítek dobrovolníků a jejich rodin. 

Zaujalo tě Kapradí? 

Baví tě půda, krajina, stromy, kytky? Nebo móda? Ta recyklovaná obzvlášť? Vzdělávat (se) jinak? Nebo to IDEÁLNĚ všechno nějak propojovat?

Baví tě setkávat se s lidmi, spolupracovat, promýšlet a rozvíjet záměry, jež mají společnou vizi – přinést do života lidí UDRŽITELNOST jako jednu ze základních hodnot?

Chceš svým přičiněním – rukama, hlavou, srdcem – naši činnost podpořit a aktivně se na ní podílet? Být součástí cesty za snem ke zdravější krajině, zdravějším vztahům, šetrnému způsobu žití? 

Ozvi se nám! Můžeme nad kafem/nad záhonem probrat, zda a jak si můžem být vzájemně prospěšní.

A co pak? Cokoliv budeš chtít zažít a Kapradí to nabízí…

Zkrátka být u toho a spolutvořitať už v sadu, nebo při přípravě bazaru, setkávat se s podobně naladěnými lidmi, mluvit s dětmi a studenty, společně se bavit o smyslu věcí, vonět ke kytkám a vázat z nich radost do vázy, občas si pořádně máknout, občas zmoknout, od srdce se smát i brečet. 

Lenka Zemanová | Kateřina Rybářová Vavrečková | Lenka Pietraszková | Lenka Dočkalová | Michaela Macháčová | Saša Vejclová | Veronika Kotůlková