TIPY NA UDRŽITELNÝ ŠATNÍK – KDE ZAČÍT

bazary, swapy,  second handy – osobně

vinted.cz, mimibazar.cz – virtuálně

DOKUMENTÁRNÍ FILMY O FAST FASHION

The True Cost – dostupné na Netflix

Clothes to Die For

River Blue

Sweatshop Deadly Fashion

ASAP – As sustainable as possible / As soon as possible

BILANCE: Rychlá, levná a špinavá móda – dostupné na i-vysílání ČT

KRÁTKÁ VIDEA A TEDx na téma FAST fashion

Luxury: Behind the mirror of high-end fashion

The Clothes we wear

The true cost of Fashion

The world’s most polluted river

PODCASTY O SLOW FASHION

Fashion Revolution Podcast

Deliciously Ella – rozhovor s Liviou Firth, zakladatelkou Green Carpet Challenge

Proti proudu – rozhovor s Kamilou Boudovou

Conscious Chatter with Kestrel Jenkins

A Mindful Mess

Eva Urbanová v podcastu O kousek blíž

Zakladatelky Slow Femme v podcastu Volafka

KNIHY O FAST FASHION

Příběh skříně je prvotina Veronika Blably Hubkové, jejíž obsah vás doslova vcucne. Velmi jasně a bez obalu popisuje fungování módního průmyslu takové, jaké doopravdy je, a nenechá vás na pochybách, že je třeba usilovat o jeho změnu. 

Safia Minney se ve své knize Slave to Fashion věnuje nejen problémům rychlé módy, ale dala dohromady i emotivní příběhy švadlen, které každý den usedají za stroj a šijí nám levné oblečení. 

Fashionopolis se nepozastavuje jen nad současnou situací, ale vypráví i o budoucnosti módního průmyslu a jeho možných cestách (3D tisk, ekologičtější výroba džín, recyklace látek aj.)

Fashion made fair je přehledem značek a návrhářů, kteří ve své tvorbě myslí na udržitelnost a promítají ji do každého svého kroku. Podstatnou část knihy tvoří fotografie s ukázkami kolekcí.

Základy šatníku a pomalá móda, dva základní kameny, na kterých staví kniha Minimal Fashion. Tento stylový průvodce je doplněn mnoha fotografiemi a slouží jako skvělý odrazový můstek pro ty, kteří se chtějí začít oblékat nadčasově a kvalitně. 

Kate Fletcher je jedna z nejpovolanějších, kteří o pomalé módě píšou. Právě ona použila v roce 2007 poprvé výraz Slow Fashion. V knize Sustainable Fashion and Textiles najdete popsanou a rozvinutou celou její myšlenku.

Slow Fashion: Módní revoluce: Joanna Glogaza je polská bloggerka a influencerka, která se dlouhodobě věnuje slow fashion, slow life a optimalizaci každodennosti.

Publikace Lepší šatník lepší svět vychází k desátému výročí udržitelné české značky Nila. Hlavní tvář i duše celého projektu Eva Urbanová v knize shrnuje základní pilíře pomalé módy. 

Zdroj: https://www.slowfemme.com/magazine/slow-fashion-knihy