Kytky z Kapradí

Vypěstovány ohleduplně k půdě, krajině a k lidem.
S městem za zády.

Ze zahrady. Z louky. Z lásky...

 

Na začátku byla radost a prostá, nezastavitelná potřeba sbírat nejrůznější přírodní poklady v příkopech, na mezích a v lese. Touha přinést ty obdivuhodné, roztodivné “obyčejné” rostliny výjimečných struktur nejen do vázy k nám domů, ale poslat je i dál. S pokorným obdivem k jednoduché, ale absolutní dokonalosti, sofistikované jednoduchosti, mnohoznačnosti a nezastavitelného kouzla pomíjivosti. . 

 

A tak jsme si uvědomily, jak moc bychom chtěly přispět k rozšíření nabídky lokálních květin, které vypěstujeme sezónně a lokálně. 

S vědomím jejich rozcuchané, nedokonalé, ale pro nás dechberoucí krásy. S vědomím toho, že kouzlo květiny, která necestovala přes půl planety a také je pěstovaná bez chemického postřiku, je jiné. Je to vůně, čerstvost a někdy nevyzpytatelnost. Tak, jak to dokáže sama příroda… 

 A jsme vděčné, že jsme se s podporou naší zahradnické guru Denisy Sýkorové odvážily k tomuto kroku a můžeme teď úplně čerstvě a lokálně nabídnout všechnu tu luční krásu.

V červnu 2021 jsme vysadily první záhony vlastních květin, v srpnu a v září sklidily první náruče krásenek, chrp a cinií. 

A slunečnic. A bylinek…

 

Na podzim toho roku zasadily do země přes 1000 cibulí.

A na jaře 2022 jsme uvázaly první jarní kytice – čemeřice, modřence, tulipány, narcisy.

 

V květnu po zmrzlých vysazujeme a vyséváme dvě políčka. Hledíků, krásenek, kopretin, rudbeckií, statice, flox, chrp, pryskyřníků, měsíčků…

A kolem v sadu roste louka a bují tráva a včely se pasou. 

Zaléváme, bojujeme s plevelem, suchem, a doufáme…

 

 Zkoušíme to, učíme se společně! 

 

Malý zázrak přírody, velká radost ve váze. 

 

 

 

Dává nám velký smysl nabízet kytice z místních zdrojů, které vyrostly za humny, nejsou chemicky ošetřené a nejsou ani dokonalé. 

Kytky s nezaměnitelným půvabem, které k vám cestují jen pár desítek minut z Lučního sadu za Opavou.

 

Objednávky zatím bereme přes zprávy na instagramu nebo facebooku

 

@kytkyzkapradi