SOCIÁLNÍ PODNIK?

SOCIÁLNÍ PODNIK?

Tohle jsou Šárka a Mirka… jedna trojnásobná a jedna čtyřnásobná maminka, jež se obě starají o postižené syny. Je pro ně těžké najít si plnohodnou práci. Přesto však seberealizaci a pocit potřebnosti i mimo svou rodinu hledají.

Potkaly jsme se a padly si do noty už na jaře, když jsme podávaly projekt na podporu environmentálního sociálního podniku na MPSV. Bohužel jsme ve výzvě neuspěly. Avšak pěstovat sezónní květiny a přitom vytvořit vstřícné a flexibilní pracovní uplatnění je stále našim SNEM, který se nám s pomocí holek daří pomaličku naplňovat. A tak nám již v této sezóně pomáhají a spolu se nad záhony a s motykou smějeme, protože kdo jiný, než ony nás učí nebrat se tak vážně, ale vidět svět s nadhledem a humorem!

Spolu s Denčou a dobrovolnicí Helenou jsme teď malý velký zahradní tým. Pořád je co dělat, plány jsou veliké. Pěstujeme společně kytky i radost z obyčejných dní. Ruce v hlíně jsou terapií i zdrojem všeho zároveň…

Rády bychom ŠÁRKU s MIRKOU zaměstnaly na částečný úvazek a mohly jim tak nabídnout smysluplné a finančně ohodnocené uplatnění. Na podporu jejich finanční odměny jsme podaly projekt v KŘÍDLENÍ nadačním fondu s názvem KDE ROSTE RADOST.

Děkujeme za podporu nejen nadačnímu fondu, ale všem našim kytkovým a věncovým příznivcům!

Za Kapradiny Kača, Lenka a Lenka