Ze záhonu rovnou do čaje

Ze záhonu rovnou do čaje

Červen je prý ve škole k nevydržení…. S již uzavřenými známkami, napsanými vysvědčeními a s krásným počasím to táhne všechny ven. Jsme proto rádi, že jsme mohli využít spolupráce a že nám skvělá a houževnatá parta dětí z opavské ZŠ pro tělesně postižené přijela pomoci do sadu!

Často slýcháme, že je cesta k nám složitá. Autobusem, pěšky, něco… něco… něco. Tyhle děti sednou na kolo a přes kopečky Svaté Anny jsou v Lučním sadu hned. Konkrétně nám jejich školní EKOTÝM dorazil pomoct s výsadbou bylinek do nových vyvýšených záhonů. Záhony jsme vypleli, připravili pro nové sazenice, zasadili, uklidili… Přitom jsme si o bylinkách – těch žádoucích i těch plevelnatých – povídali a nakonec si k bábovce uvařili čerstvý bylinný čaj. Sléz, mátu, mateřídoušku, levanduli, heřmánek jsme do lahodné směsi sklidili přímo ze záhonů nebo jejich blízkého okolí.

Děkujeme paním učitelkám Janě a Janě a panu učiteli Standovi za krásných pár hodin práce a environmentálního vzdělávání v praxi. Podporu pro tyto aktivity získáváme také od statutárního města Opava. A pro rady bylinkářské, osazovací a praktické si chodíme do Slezského bylinářství. Díky!