Kroužek mladých ovocnářů

Kroužek mladých ovocnářů

DĚKUJEME DĚDEČKOVÉ!

Letos jsme podzimních výsadeb v Lučním sadu neměli tolik, co v předchozích letech, ale přece jen jsme si této krásné a povznášející činnosti alespoň na chvíli dopřáli.

Za dva roky od svého založení má sad bohužel nějaké ztráty “na stromech”… Dílem přírody, ale více dílem člověka… Proto jsme 6 nových stromků konkrétních chybějících odrůd koncem listopadu vysadili a sadařská mapa už je zase kompletní. Ve složení tátové&dcery, jeden sadař, jeden pes a jedna duha k tomu. Nad hlavou podzimní nebe, město za zády a v srdci tichá radost v přítomnosti.

Garantem našich aktivit byl protentokrát Katčin tatínek, bývalý absolvent kroužku mladých ovocnářů, pod jehož dohledem se nám podařilo všechny stromy úspěšně vnořit do hlíny.

MLADÍ OVOCNÁŘI PODRUHÉ

Rybíz všech barev, rakytník, mišpule nebo kdouloň… 🌿pás jedlých keřů, které jsme plánovali jako živou hradbu okolo zastřešeného zázemí, nám pomohli zasadit dobrovolníci z opavské ZŠ pro tělesně postižené. Reagovali na naši výzvu sázet společně s dětmi základních škol… Aktivita pro děti možná na první pohled ne až tolik zajímavá, spojená s cestou tam a zpět, s možným nepohodlím a vrtkavostí počasí. A přesto se nezalekli a se svými učiteli, s vervou, bezprostředností a empatií do sadu přivezli nálož nepopsatelné energie… Přijeli autobusem, došli po silnici, chopili se rýčů a lopat a během hodinky byly keře v zemi. Pak čaj, sušenky, prohlídka sadu a týpí. A zpátky do školy… Prostě bomba, zvlášť v téhle době… Děkujeme za pomoc a na jaře doufáme na viděnou na bobulích, parto!