SKLIZENO S LÁSKOU – PODZIMNÍ SLAVNOST V SADU

SKLIZENO S LÁSKOU – PODZIMNÍ SLAVNOST V SADU

Již potřetí se v Lučním sadu odehrála podzimní slavnost, která má za cíl propojit lidi, kteří pěstují a ne vše spotřebují, a ty, co zase ocení domácí, chutnou úrodu a rádi si přijedou nakoupit. Pěstitelé, zahradníci, farmáři, bylinkáři, k tomu domácí kavárna a bistro – snad se nám podařilo vykouzlit atmosféru pohodového farmářského odpoledne s městem nadohled.

K tomu jsme slavnostně pokřtili (burčákem) PŮDNÍ STEZKU – za účasti vzácných hostů, zástupců SŠPU Opava, města Opava, autorů a konzultantů a příznivců spolku Kapradí. A samozřejmě také prvních “testerů” funkčnosti – menších i větších půdních badatelů, kteří vyzkoušeli herní prvky a ověřili, jak funguje:-) Otestivali naám také Cestu půdního badatele – pracovní list připravený pro tuto slavnost.

Se zástupci Půdního institutu AV ČR (Alica Chroňáková), Nadace pro půdu (Katka Klimešová, Alena Wranová), KpzKoalice a Asociace místních potravinových iniciativ (Šárka Krčílková) poté proběhla i menší beseda O PŮDĚ NA PŮDĚ a také komentovaná prohlídka SOLÁRNÍHO ČERPADLA s autorem jeho instalace Danem Zembolem.

Děkujeme velice za početnou účast, jsme vděčné, když sad ožívá a je místem k setkávání lidí.

Za podporu děkujeme statutárnímu městu Opava.